SAP Basis administrator /remote/

Spoločnosť: gd - Team, a.s.
Miesto výkonu práce: Pezinok
Dátum platnosti ponuky: 02.02.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: domácka práca a telepráca
Pracovná oblasť: IT a telekomunikácie

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Do you have several years of experience with SAP Basis administration? Are you familiar with Unix/Linux/Win OS? Can you work with Oracle/MS SQL/ASE/HANA/DB2 databases? Do you want to work on an international project directly from Slovakia? If so, then join the elite IT community and earn good money, enjoy the flexibility and develop your potential for the future.

As a part of our programming team you will provide technical support for customers in Germany or Slovakia.

handling of comprehensive infrastructure and change requests for multiple projects and coordination with our customers
managing, planning of SAP projects according to customer needs
willingness to travel based on project needs (up to 25% on average)

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

aspoň 5 rokov

Cudzie jazyky

nemecký - vysoká: C1 a C2

Počítače

SAP - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2205