Radca (technik BOZP a PO)

Spoločnosť: Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky
Miesto výkonu práce: Prešov
Základná zložka mzdy (v hrubom): 857,50 € za mesiac
Dátum platnosti ponuky: 11.12.2022
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: Hospodárska správa, prevádzka, požiarna ochrana a BOZP

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Riadi činnosti v rámci BOZP

• Zaisťuje činnosti vyplývajúcich z legislatívy BOZP prevádzkach a stavbách
• Zabezpečuje implementáciu BOZP programu spoločnosti
• Vypracúva a vedie dokumentáciu BOZP v zmysle platnej legislatívy a programu spoločnosti
• Vypracováva interné smernice v oblasti BOZP spoločnosti v súlade s platnou legislatívou
• Zabezpečuje aktualizáciu dokumentácie BOZP
• Zodpovedá za stav dokumentácie BOZP
• Plánuje a vedie kontroly a audity BOZP, rieši prípadové situácie pre výskyt mimoriadnych udalostí, nehôd a úrazov
• Vykonáva pravidelné kontroly a na mieste navrhuje vhodné nápravné opatrenia
• Zabezpečuje školenia pre zamestnancov
• Rieši pracovné úrazy zamestnancov, choroby z povolania a iné mimoriadne udalosti, ohlasuje tieto udalosti štátnym orgánom a spolupracuje s nimi na ich riešení
• Vykonáva ostatné štúdie týkajúce sa bezpečnosti, prevádzky, požiarnej ochrany, ochrany životného prostredia a hygieny pri práci
• Participuje na rozvoji poskytovaných služieb v rámci BOZP
• Komunikuje s dotknutými orgánmi štátnej správy

Zabezpečuje agendu súvisiacu s problematikou PO

- Plní súvisiace úlohy v súlade s vyhláškou MV SR č.121/2002 Z.z. v platnom znení v
- Určuje miesta so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru a počty členov protipožiarnych hliadok
- Vykonáva pravidelné školenia o ochrane pred požiarmi a odbornú prípravu protipožiarnych hliadok
- Vypracúva podklady, vedie a udržiava dokumentáciu súvisiacu s ochranou pred požiarmi v súlade so skutočným stavom
- Vedie pridelenú Požiarnu knihu a v dohodnutých pravidelných intervaloch ju predkladá na podpis
- Kontroluje dodržiavanie požiarno-bezpečnostných predpisov na pracoviskách zadávateľov služieb, vykonáva preventívne protipožiarne prehliadky pracovísk zadávateľov služieb
- Posudzuje a určuje požiadavky na protipožiarnu bezpečnosť pri užívaní a zmenách stavieb, pri rekonštrukčných prácach technologických zariadení, pri odstávkach a nábehu výroby u zadávateľov služieb
- Vypracováva dokumentáciu o požiarno-bezpečnostnej charakteristike užívania stavby
- Vykonáva odbornú prípravu protipožiarnych hliadok, novoprijatých a vedúcich zamestnancov, zadávateľov služieb a vedie o školení príslušnú dokumentáciu
- Kontroluje dodržiavanie predpísaných intervalov vykonávaných kontrol hasiacich prístrojov a ostatných protipožiarnych zariadení

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Počítače

Microsoft Word - pokročilá

Microsoft Excel - pokročilá

Internet - pokročilá

Microsoft Outlook - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2205