Vedecký pracovník

Spoločnosť: Centrum biológie rastlín a biodiverzity SAV, v. v. i.
Miesto výkonu práce: Nitra
Dátum platnosti ponuky: 27.04.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na určitú dobu počet mesiacov: 24
Pracovná oblasť: Veda a výskum

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Táto postdoktorandská pozícia je financovaná prostredníctvom 5-ročného grantu IMPULZ Slovenskej Akadémie Vied pre Dr. Jozefa Mravca. Cieľ projektu je vyvinúť novú platformu pre in situ a in vitro analýzy rastlinných komplexných sacharidov na baze aptamérov, krátkych polynukleotidových fragmentov DNA, tiež nazývaných chemické protilátky. Žiadateľ musí mat PhD z biologických alebo chemických vied, najlepšie so skúsenosťami s technikami molekulárnej biológie a mikroskopiou. Skúsenosti s rastlinnou biológiou a sacharidmi je výhoda ale nie požiadavka. Očakávame ambiciózneho pracovníka motivovaného robiť výskum na zahraničnej úrovni, schopnosti byť samostatný a komunikovať v anglickom jazyku, vytvárať sieť spolupráce, vôľu cestovať na konferencie a zahraničné stáže, publikovať vo významných zahraničných časopisoch a písať žiadosti o granty.
Sylwia Głazowska, Jozef Mravec (2021) An aptamer highly specific to cellulose enables the analysis of the association of cellulose with matrix cell wall polymers in vitro and in muro Plant Journal 108(2):579-599. doi: 10.1111/tpj.15442.

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Cudzie jazyky

anglický - pokročilá: B1 a B2

Filtrovať ponuky podľa

1/2205