Špeciálny pedagóg

Spoločnosť: Obec Mojmírovce
Miesto výkonu práce: Mojmírovce (Nitra)
Dátum platnosti ponuky: 22.01.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na určitú dobu počet mesiacov: 10
Pracovná oblasť: Výchova, vzdelávanie a šport

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

• špeciálnopedagogická diagnostika, s využívaním špecializovaných odborných metód, postupov a techník špeciálnopedagogickej práce vrátane získavania anamnestických údajov a posudzovanie sociálnej situácie dieťaťa, resp. dospelej fyzickej osoby, zabezpečovanie implementácie týchto informácií v individuálnych plánoch klienta,
• aplikácia špeciálnopedagogických postupov a intervencie pri výkone opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately a pri individuálnej a skupinovej práci s deťmi, resp. plnoletými fyzickými osobami,
• poskytovanie individuálneho, resp. skupinového poradenstva vrátane krízovej intervencie, poskytovanie poradenstva individuálnou aj skupinovou formou rodinným príslušníkom a blízkym osobám detí a dospelým fyzickým osobám,
• spolupráca s viacerými subjektmi a špeciálne konzultácie na účely rozhodovania o voľbe a uplatňovaní opatrení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately pri riešení sociálnej situácie dieťaťa, resp. dospelej fyzickej osoby,
• poskytovanie odborných služieb a špeciálnopedagogickej pomoci dieťaťu, plnoletej fyzickej osobe a jeho príbuzným a blízkym osobám na odstránenie príčin, pre ktoré bolo uložené, resp. realizované výchovné opatrenie,
• vyhodnocovanie plnenia účelu výchovného opatrenia, odbornej pomoci, intervencie a iných činností,
• vyhotovenie a vyhodnocovanie plánu činnosti s klientom (ktorý je v súlade s plánom sociálnej práce s dieťaťom a jeho rodinou, ak tento plán vypracúva orgán SPODaSK v spolupráci s prijímateľom resp. partnerom),
• spolupráca so školským zariadením, samosprávou a orgánmi štátnej správy, so zdravotníckymi zariadeniami a neziskovým sektorom pri výkone svojej práce,
• plnenie iných úloh spojených s realizáciou špeciálnopedagogického poradenstva, špeciálnopedagogických služieb a pomoci podľa pokynov zamestnávateľa, resp. vedúceho zamestnanca.

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Filtrovať ponuky podľa

1/2206