Vedúci oddelenia ekonomiky

Spoločnosť: Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny
Miesto výkonu práce: Považská Bystrica
Dátum platnosti ponuky: 01.12.2022
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: Manažment, podnikové financie, účtovníctvo, kontrola a štatistika,Samospráva

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Riadenie, koordinovanie a usmerňovanie aktivít vo vymedzenom úseku v orgánoch miestnej štátnej správy, orgánoch alebo úradoch, ktoré vykonávajú štátne záležitosti. 2. Samostatné ucelené odborné činnosti v príslušnom odbore štátnej služby alebo v príslušnom úseku štátnej správy. Bližšie určená najnáročnejšia činnosť
1. Riadi, koordinuje, usmerňuje a kontroluje výkon činností na úseku ekonomiky v oblasti rozpočtovníctva, účtovníctva a výkazníctva, správy a vymáhania pohľadávok, platobného styku, autodopravy, všeobecnej správy, podateľne, správy majetku a správy registratúry. 2. Vykonáva samostatné ucelené odborné činnosti na úseku ekonomiky. - zabezpečuje výkon agendy oddelenia prostredníctvom APV SOFTIP PROFIT Plus a prostredníctvom jednotlivých modulov informačného systému Štátnej pokladnice, - za pridelený okruh zabezpečuje komplexné a správne vedenie účtovníctva, zabezpečuje hotovostný a bezhotovostný platobný styk, zabezpečuje správnosť a úplnosť údajov potrebných pre účely výkazníctva a konsolidácie, - zabezpečuje agendu rozpočtu, najmä prípravu návrhu rozpočtu a jeho rozpis, rozpis rozpočtových opatrení a vedenie ich evidencie, realizáciu a vyhodnocovanie plnenia rozpočtu príjmov a výdavkov, - zabezpečuje agendu správy pohľadávok v rozsahu vymedzenom činnosťami oddelenia, najmä vykonáva úkony súvisiace s vedením a aktualizáciou evidencie pohľadávok a dlžníkov, vykonáva úkony smerujúce k mimosúdnemu vymáhaniu, spracováva súvisiace štatistiky, - zabezpečuje agendu všeobecnej správy v rozsahu vymedzenom činnosťami oddelenia a tiež vymedzenom platnými internými normami, - spolupracuje s ďalšími organizačnými útvarmi úradu, - spolupracuje s verejnými aj neverejnými inštitúciami pri zabezpečení úkonov súvisiacich s činnosťou oddelenia. - komplexne zabezpečuje a zodpovedá za včasné a správne vedenie účtovníctva za pridelený okruh v súlade so zákonom o účtovníctve, - vypracúva podklady k návrhu rozpočtu na nasledujúce tri roky za oblasť aktívnych opatrení na trhu práce, kapitálových a bežných výdavkov v oblasti svojej pôsobnosti v spolupráci s vecne príslušnými útvarmi úradu a predkladá ich Ústrediu. - vypracúva podklady k návrhu rozpočtu za oblasť aktívnych opatrení trhu práce, kapitálových a bežných výdavkov v oblasti svojej pôsobnosti v spolupráci s vecne príslušnými útvarmi úradu a predkladá ich Ústrediu, - vykonáva rozpis rozpočtu v Rozpočtovom informačnom systéme (RIS) Štátnej pokladnice (ŠP) v module ZORO na základe limitov zadaných z úrovne ústredia na tri nasledujúce rozpočtové roky, - zabezpečuje realizáciu rozpočtu a kontroluje nakladanie s pridelenými rozpočtovými prostriedkami, - pravidelne mesačne kontroluje rozpočet výdavkov v nadväznosti na vykonané rozpočtové opatrenia a na stav v RIS ŠP v module MÚR podľa jednotlivých zdrojov, programov, ekonomickej a funkčnej klasifikácii, - zabezpečuje realizáciu rozpočtových prostriedkov úradu podľa zákona o rozpočtových pravidlách v znení neskorších predpisov, - vypracováva žiadosti o úpravu rozpočtu v spolupráci s vecne príslušnými útvarmi na príslušný rozpočtový rok, - kontroluje čerpanie výdavkov za pridelený okruh v nadväznosti na zostatky bankových účtov vedených v Štátnej pokladnici, - eviduje a upravuje rozpočet úradu vrátane projektov financovaných z prostriedkov EÚ, - spolupracuje pri tvorbe rozpočtu podľa nástrojov aktívnej politiky trhu práce a dávok sociálnej pomoci a štátnych sociálnych dávok vrátane prostriedkov z ESF, - sleduje a vyhodnocuje zdroje poskytnuté z prostriedkov ESF a spolufinancovania ŠR, - vedie evidenciu rozpočtových opatrení vrátane evidencie rozpočtových opatrení podľa jednotlivých Národných projektov v štruktúre podľa zdrojov, prvkov programovej a ekonomickej klasifikácie zvlášť za priebežné a zvlášť za zálohové platby, - na základe predložených požiadaviek z ostatných organizačných útvarov zostavuje návrh rozpočtu bežných výdavkov.

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Filtrovať ponuky podľa

1/2206