Koordinátor medzinárodnej prepravy

Spoločnosť: METRANS /Danubia/, a.s.
Miesto výkonu práce: Dunajská Streda
Dátum platnosti ponuky: 30.03.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: Logistika, skladovanie a poštové služby,Doprava

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

• V prvých týždňoch Vás čaká komplexné zaškolenie, počas ktorého sa zoznámite s tým, ako funguje medzinárodná preprava a aká je úloha koordinátora. Spolupracovať budete so svojím osobným mentorom, ktorý Vám všetko prakticky ukáže a bude Vám oporou a radcom. Buďte bez obáv - prácu koordinátora Vás naučíme aj v prípade ak ste doteraz pôsobili v inom odbore alebo ak bude práca u nás Vašou prvou pracovnou skúsenosťou.
• Postupne bude Vaša práca samostatnejšie a ujmete sa koordinácie svojich vlastných prepráv. Aj naďalej budete úzko spolupracovať so svojím mentorom a budete sa kedykoľvek môcť obrátiť na skúsených kolegov v tíme.
• Každú jednotlivú prepravu si môžete predstaviť ako taký malý projekt, ktorý budete koordinovať tak, aby napríklad kontajner z prístavu v Rotterdame úspešne doputoval až k zákazníkovi napríklad v Českej Třebovej. Vašou úlohou bude postrážiť, že je celá trasa prepravy správne naplánovaná a zadaná v našich počítačových systémoch. Budete sa tiež starať o administratívne spracovanie dokumentov, ktoré sú potrebné pre prepravu.
• Budete priebežne sledovať, že preprava prebieha podľa plánu, komunikovať so zákazníkom ohľadom prepravy jeho tovaru a zodpovedať prípadné otázky. Prevažná väčšina komunikácie prebieha prostredníctvom e-mailu. V kontakte budete tiež s kolegami na termináloch, ďalšími dopravcami alebo colnou agentúrou. Všetko s cieľom zabezpečiť, aby všetky zapojené strany boli informované o priebehu cesty tovaru.
• Ako to v živote býva, tak aj v doprave občas dôjde na neplánované udalosti (napr. fujavica zasype koľaje a spomalí vlak). Ak takáto situácia nastane, tak budete tým, kto bude s našimi zákazníkmi a partnermi komunikovať o vzniknutej situácii a pláne riešenia. Informácie majú v doprave cenu zlata, a práve ich včasné a profesionálne odovzdávanie je niečo, čo je našimi zákazníkmi veľmi oceňované.

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Cudzie jazyky

anglický - pokročilá: B1 a B2

Počítače

Microsoft Word - pokročilá

Microsoft Excel - pokročilá

Microsoft Outlook - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2205