System Engineer

Spoločnosť: Unique People, s.r.o.
Miesto výkonu práce: Košice
Dátum platnosti ponuky: 25.06.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: IT a telekomunikácie

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

We are searching for suitable candidates that will create a new team for our client: a leading IT service provider and consulting specialist for well-known, globally active customers.
Together with a team of experienced specialists, you will take over the support of Windows-based system landscapes of our customers. They take care of the installation, configuration, and administration of complex Microsoft infrastructures and support the 2nd level support. Thanks to your many years of experience, you are also able to carry out projects on your own responsibility.

Požadované vzdelanie

Stredné odborné vzdelanie

Cudzie jazyky

anglický - pokročilá: B1 a B2

nemecký - pokročilá: B1 a B2

Podmienka: Ovládanie všetkých definovaných jazykov

Počítače

Active Directory - pokročilá

Microsoft Windows Server - pokročilá

SQL - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2206