License Manager

Spoločnosť: Allianz Technology SE organizačná zložka
Miesto výkonu práce: Bratislava-Petržalka
Dátum platnosti ponuky: 30.01.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na určitú dobu počet mesiacov: 12
Pracovná oblasť: Elektrotechnika

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Hlavné úlohy, zodpovednosti a povinnosti pre pozíciu Licenčný manažér sú:
koordinuje a kontroluje celkové vykazovanie súladu používaného softwéru so softwérovými licenciami v rámci lokálnej entity
zabezpečuje lokálny proces správy licencií v súlade so štandartom správy licencií a v prípade potreby nominuje roly lokálnych vlastníkov softvérových produktov (SPO) zodpovedných za lokálne softvérové zmluvy a služby
je vlastníkom prevádzkových podprocesov pre miestne požiadavky
o Správa licencií
o Migrácia licencií
o Inventúra licencií
o Analýza licencií
o Reportovanie licencií
o Prevod licencií
neustále spolupracuje s príslušnými zainteresovanými stranami a implementuje pravidlá pre správu licencií v súlade s Allianz Technology štandartmi
štvrťročne poskytuje platnú licenčnú súvahu pre softvér v rámci svojej zodpovednosti globálnemu manažérovi licencií (GLM)
operatívne pôsobí v prípade prichádzajúcich žiadostí o audit s dopadom na lokálnu entitu v koordinácii s GLM
vykonáva kontroly licencií, monitoruje a podáva správy o dodržiavaní práv na používanie
preberá zodpovednosť za iniciovanie opatrení proti nedostatočnému a nadmernému licencovaniu a informuje lokálnych SPO, ktorí iniciujú opatrenia proti nedostatočnému a nadmernému licencovaniu

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Cudzie jazyky

anglický - pokročilá: B1 a B2

Počítače

Microsoft Excel - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2208