Lektor, audítor pre oblasť energetického managementu

Spoločnosť: CeMS, s.r.o.
Miesto výkonu práce: Prievidza
Základná zložka mzdy (v hrubom): 30 € za hodinu
Dátum platnosti ponuky: 11.07.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: práca na živnosť
Pracovná oblasť: Výchova, vzdelávanie a šport

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Lektor, audítor pre oblasť energetického manažérstva / Špecialista pre energetickú efektívnosť musí ovládať :

- Úvod do problematiky energetickej efektívnosti"
- Požiadavky normy EN ISO 50001:2018, skúsenosti s jej
implementáciou, auditovaním sú výhodou
- Prehľad o platných právnych predpisoch v oblasti energetiky, energetickej efektívnosti a podpore využívania obnoviteľných zdrojov energie a vysokovýkonnej kombinovanej výroby energie
- Energetickú efektívnosť v budovách – rozdiel medzi energetickým certifikátom a energetickým auditom
- Analýzu spotreby energie, jej rozdelenie na „fixnú a variabilnú“ a zostavenie energetických bilancií
- Možnosti zvyšovania energetickej efektívnosti a využitia alternatívnych zdrojov

- Význam a spôsoby vizualizácie energetickej bilancie, zostavenie „Energetického profilu“
- Rozdiel medzi „spotrebou“ a „využitím“ energie
- Konkrétny príklad tvorby a vizualizácie energetického profilu, zadanie „úlohy“ účastníkom pre prípravu podkladov z vlastnej praxe
- Práca s údajmi predloženými účastníkmi – zostavenie energetických bilancií v časovom priebehu

- Možnosti využitia obnoviteľných energetických zdrojov
- Zaradenie obnoviteľných energetických zdrojov do energetického profilu, stanovenie reálne využiteľného potenciálu
- Konzultácie konkrétnych príkladov z praxe účastníkov
- Prezentácia konkrétnych príkladov stanovenia parametrov využívania obnoviteľných zdrojov, alternatívnych zdrojov a druhotnej energie
- Ekonomickú analýzu projektov energetickej efektívnosti
- Manažment spotreby energie"

- Zásady energetického manažmentu
- Štruktúra systému energetického manažmentu a rozdelenie úloh
- Význam „benchmarkingu“ pri riadení využitia energie
- Praktické príklady určenia „dynamického benchmarku“
- Možnosti financovania projektov energetickej efektívnosti

Požadované vzdelanie

Stredné odborné vzdelanie

Úplné stredné všeobecné vzdelanie (gymnázium)

Vyššie odborné vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa

Dĺžka praxe

aspoň 5 rokov

Cudzie jazyky

anglický - pokročilá: B1 a B2

slovenský - vysoká: C1 a C2

Podmienka: Ovládanie aspoň jedného z vybraných jazykov

Počítače

Internet - vysoká

Microsoft Word - pokročilá

Microsoft Excel - pokročilá

Microsoft PowerPoint - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2208