Expert/-ka pre NP PKSD na vypracovanie analytického výstupu

Spoločnosť: Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
Miesto výkonu práce: Slovensko
Základná zložka mzdy (v hrubom): 22 € za hodinu
Dátum nástupu: 15.03.2023
Dátum platnosti ponuky: 26.02.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: dohoda o vykonaní práce
Pracovná oblasť: Sociálne služby,Výchova, vzdelávanie a šport,Štátna správa,Samospráva

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Expert/-ka pre NP PKSD na vypracovanie analytického výstupu „Podpora udržateľnosti systému riadenia sektorových rád“

Hlavnou náplňou práce je :

• vypracovanie analytického výstupu „Podpora udržateľnosti systému riadenia sektorových rád“
• spolupráca a komunikácia s ďalšími expertmi v jednotlivých fázach tvorby štúdie

Očakávané výstupy analýzy:
Hlavným cieľom dokumentu je podpora udržateľnosti systému riadenia sektorových rád zriadených na základe § 35b zákona o službách zamestnanosti so zameraním na prenos inovačných procesov a požiadaviek trhu práce do celoživotného vzdelávania.

Parciálne ciele:
1. Analyzovať jednotlivé sektory hospodárstva a potrebu zriadenia samostatnej sektorovej rady
2. Skúmať možnosti optimalizácie činnosti (inovácie príp. aj redukcie) existujúcich sektorových rád vrátane popisu určenia k jednotlivým sektorom hospodárstva
3. Vytvoriť cestovnú mapu vzniku sektorovej rady ako dobrovoľného nezávislého profesijného a odborného združenia zástupcov zamestnávateľov, inštitúcií a ďalších organizácií, orgánov štátnej správy a orgánov územnej samosprávy

Výsledkom bude optimalizácia činnosti sektorových rád tak, aby boli plnohodnotne schopné v rozsahu svojej pôsobnosti aktualizovať Národnú sústavu povolaní, určovať požiadavky na odborné vedomosti, zručnosti a schopnosti potrebné na výkon pracovných činností na pracovných miestach na trhu práce a vytvárať predpoklady na ich prenos do systému celoživotného vzdelávania a posudzovať kvalitu vzdelávacích programov určených pre vzdelávanie a prípravu pre trh práce.

Výstup musí obsahovať odporúčacie národných politík pre Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Dĺžka praxe

6 alebo viac rokov

Počítače

Microsoft Word - pokročilá

Microsoft PowerPoint - pokročilá

Microsoft Outlook - pokročilá

Internet - pokročilá

Microsoft Excel - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2206