Radca - asistentka

Spoločnosť: Okresný súd Námestovo
Miesto výkonu práce: Námestovo
Základná zložka mzdy (v hrubom): 786,50 € za mesiac
Dátum nástupu: 01.04.2023
Dátum platnosti ponuky: 09.03.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na určitú dobu počet mesiacov: 30
Pracovná oblasť: Súdnictvo, prokuratúra, právo a podobné oblasti

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

• Samostatná odborná činnosť na úseku výkonu súdnictva v zmysle rozvrhu práce a podľa príslušných ustanovení Vyhlášky Ministerstva spravodlivosti SR č. 543/2005 Z. z. o Spravovacom a kancelárskom poriadku pre okresné súdy, krajské súdy
• a Špecializovaný trestný súd v znení neskorších predpisov
• Odborná príprava rozhodnutí na úseku výkonu súdnictva v zmysle platného rozvrhu práce Okresného súdu Námestovo
• Samostatná odborná činnosť vyžadujúca spoluprácu s inými organizačnými útvarmi aj mimo služobného úradu.
• vykonáva úkony asistenta senátu podľa platného rozvrhu práce Okresného súdu
• Námestovo a v zmysle vyhlášky MS SR č. 543/2005 o spravovacom a kancelárskom
• poriadku pre okresné a krajské súdy
• vedie elektronické súdne spisy a registre, kontroluje údaje z podateľne, chýbajúce
• údaje doplní a zažurnalizuje spis a tento bezodkladne odovzdá tajomníčke na ďalší
• postup a zodpovedá za obeh spisu
• lustruje žaloby a zistené údaje zapíše,
• postupne zapisuje všetky pokyny sudcu do elektronického súdne registra
• uchováva spisy senátu – termíny, kalendáre a priebežne do nich zakladá poštu
• zabezpečuje prípravu pojednávania / predvolania , sledovanie návratnosti
• doručeniek, ich vyhodnocovanie pre potreby voľby ďalšieho postupu, vyhovovanie
• termínov, príprava zápisníc z pojednávania
• organizačne zabezpečuje plynulý priebeh pojednávania a ako súdna osoba sa
• zúčastňuje pojednávaní, hlavných pojednávaní, verejných a neverejných zasadnutí, vyhotovuje zápisnice, zápisnice o hlavnom pojednávaní a o verejnom zasadnutí, zápisnice podpisuje spolu so sudcom dohliada na správne vedenia súdnych spisov a súdnych registrov príslušného súdneho oddelenia
• zodpovedá za ňou prevzatý spis až do odovzdania príslušnému sudcovi, vyššiemu
• súdnemu úradníkovi alebo súdnemu tajomníkovi
• vykonáva asistentské práce spojené s po rozsudkovou agendou pripravuje spis na archiváciu
• v rozsahu určenom rozvrhom práce vykonáva anonymizáciu súdnych rozhodnutí
• v zmysle Vyhlášky MS SR č. 482/2011 o zverejňovaní súdnych rozhodnutí a zodpovedá za správny priebeh vykonávania anonymizáciu pri ktorej spolupracuje so súdnou tajomníčkou alebo dozornou úradníčkou
• expeduje písomnosti a rozhodnutia vyššieho súdneho úradníka
• podľa dohody so súdnym tajomníkom a sudcom môže vykonávať niektoré úkony
• iniciatívne a samostatne ( s predkladaním súdnemu tajomníkovi a sudcovi na podpis)
• poskytuje informačnému centru a stranám sporu informácie o stave konania
• vedie štatistické výkazy o nápade, rozhodnutých a vybavených veciach v senáte,
• v ktorom je rozvrhom práce určený ako asistent

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Počítače

Microsoft Word - vysoká

Microsoft Outlook - vysoká

Microsoft Excel - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2205