Ekonóm obce

Spoločnosť: Obec Veľká Lúka
Miesto výkonu práce: Veľká Lúka (Zvolen)
Základná zložka mzdy (v hrubom): V zmysle zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a nariadenia vlády č. 296/2022 Z. z., ktorým sa ustanovujú zvýšené stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.
Dátum platnosti ponuky: 10.03.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na kratší pracovný čas počet hodín za týždeň: 20
Pracovná oblasť: Samospráva,Manažment, podnikové financie, účtovníctvo, kontrola a štatistika

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Ekonomický pracovník obce
Miesto práce: Obecný úrad Veľká Lúka
Druh pracovného pomeru: pracovná zmluva na polovičný úväzok
Termín predpokladaného nástupu: ihneď
Mzdové podmienky: V zmysle zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Pracovníkovi môže byť podľa kvality odvedenej práce, priznaný aj osobný príplatok.
Náplň práce, právomoci a zodpovednosti
Samostatné vybavovanie agendy vo vymedzenej oblasti samosprávy pri príprave a zabezpečovaní výkonu individuálnych právnych aktov.
Vyžadujeme minimálne 2 ročnú prax na danej pozícii.
Predbežná náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• zabezpečovanie vedenia účtovníctva v súlade s platnou legislatívou,
• vypracovávanie v spolupráci s orgánmi obce návrhy viacročného rozpočtu obce na nasledujúce tri roky v členení na bežný rozpočet, kapitálový rozpočet a finančné operácie,
• priebežné sledovanie plnenia rozpočtu,
• vypracúvanie rozpočtových opatrení rozpočtu obce
• vypracúvanie správy o hospodárení obce,
• vypracúvanie záverečného účtu obce,
• vypracúvanie účtovnej závierky obce pre zabezpečenie ich overenia audítorom, poskytuje podklady pre audit, spolupracuje a plní požiadavky audítora obce
• vykonáva kontrolu úhrad záväzkov obce,
• zabezpečuje evidenciu a vymáhanie pohľadávok obce,
• zabezpečuje kontrolu čerpania prostriedkov štátneho rozpočtu na činnosť materskej školy, školskej jedálne, a pod. a kontroluje ich účel využitia
• pripravuje zmluvy o dlhodobom prenájme majetku obce, o predaji majetku obce
• pripravuje zmluvy o poskytovaní dotácií z rozpočtu obce a kontroluje ich čerpanie
• vedie podrobnú evidenciu majetku obce,
• pripravuje podklady na vykonávanie inventarizácie,
• vedie pracovnoprávnu a mzdovú agendu obce,
• eviduje došlé faktúry, preskúmava ich vecnú správnosť a vykonáva opatrenia na ich včasnú úhradu a zabezpečuje povinné zverejňovanie faktúr na webovom sídle obce,
• eviduje zmluvy obce a zabezpečuje ich povinné zverejňovanie na webovom sídle obce,
• plní ďalšie iné úlohy podľa potrieb obce a zadania nadriadeného.

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Dĺžka praxe

aspoň 2 roky

Počítače

Microsoft Excel - pokročilá

Microsoft Outlook - pokročilá

Microsoft Word - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2206