Chief Business Officer (CBO)

Spoločnosť: Aqua Chemicals s. r. o.
Miesto výkonu práce: Bratislava-Petržalka
Dátum platnosti ponuky: 19.11.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: Chemická výroba a farmácia,Odpadové hospodárstvo a životné prostredie

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Master’s Degree in Chemical Engineering, with a focus in Water Treatment
10-15 years of relevant post education experience in a design, engineering, construction, commissioning and start up in coagulant’s chemical production projects.
Highly proficient with water treatment engineering principles, practices, and methods and their application to environmental and project work-related issues.
A minimum 10 years of experience providing technical management of water/wastewater treatment projects.
In-depth knowledge of the European market of the reagents for water treatment.
In-depth knowledge of water treatment processes and experience coordinating the various engineering disciplines involved in the design of treatment plant and distribution system improvement projects.

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa

Dĺžka praxe

6 alebo viac rokov

Cudzie jazyky

anglický - vysoká: C1 a C2

ruský - vysoká: C1 a C2

ukrajinský - vysoká: C1 a C2

Podmienka: Ovládanie všetkých definovaných jazykov

Počítače

Open Office - vysoká

Microsoft Outlook - vysoká

Microsoft PowerPoint - vysoká

Filtrovať ponuky podľa

1/2206