Kurič

Spoločnosť: Ministerstvo obrany Slovenskej republiky
Miesto výkonu práce: Bratislava-Vajnory
Základná zložka mzdy (v hrubom): 740,50 € za mesiac
Dátum platnosti ponuky: 26.08.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na určitú dobu počet mesiacov: 12
Pracovná oblasť: Energetika, plyn a elektrina

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Zabezpečenie prevádzky parného kotla s menovitým výkonom alebo viacerých kotlov s prepočítaným výkonom do 60t/h alebo horúcovodného kotla s menovitým výkonom alebo viacerých kotlov s prepočítaným výkonom do 35 MW.

V rámci najnáročnejšej pracovnej činnosti vykonáva:
- obsluha tepelnotechnického zariadenia v súlade s prevádzkovým poriadkom a obsluha úpravní napájacej vody tepelnotechnického zariadenia
- vykonávanie drobných opráv a údržby tepelnotechnického zariadenia, strojovní, rozvodov ústredného kúrenia a ostatných zariadení súvisiacich s prevádzkou kotolní, údržba vonkajších a vnútorných priestorov, vykonávanie obsluhy pridelených tepelnotechnických zariadení, výmena tesnení ventilov, čistenie zariadení
-zodpovednosť za správnu obsluhu, evidenciu a hospodárnu, bezpečnú a bezporuchovú prevádzku kotolne podľa
prevádzkových poriadkov kotolne, výmenníkových a redukčných staníc
- vykonávanie obsluhy kotolní a výmenníkových staníc podľa plánu služieb, vedenie prevádzkového zošita kotolne, dodržiavanie prevádzkového poriadku kotolne, obsluha a prevádzkovanie plynovej kotolne tak, aby bola zabezpečená teplota teplej úžitkovej vody a teplota v jednotlivých objektoch v závislosti od vonkajšej teploty vzduchu v zmysle platnej právnej
úpravy
- udržiavanie čistoty a poriadku v kotolni
- vykonávanie pravidelných odpisov plynomerov a vedenie záznamov v prevádzkových denníkoch kotolní
- vykonávanie pravidelných kontrol tesnosti plynových armatúr a meraní CO v ovzduší kotolní, predkladanie prevádzkových
denníkov kotolní ku kontrole náčelníkovi PÚI jedenkrát do mesiaca
- okamžité hlásenie náčelníkovi PÚI o všetkých preukázateľných poruchách, nezvyklých javoch, prerušeniach dodávky
elektrickej energie, vody a pod.
- denné zapisovanie prevádzkových údajov a denných teplôt, a teda vedenie prevádzkovej dokumentácie v plnom rozsahu
- obsluha výmenníkových a redukčných staníc , vo výmenníkových staniciach vykonávanie pravidelných kontrol správnosti
chodu kondenzačných čerpadiel a rozvodov, zabezpečovanie bezporuchového chodu výmenníkových staníc v odstraňovaní
zistených závad a hlásenie nedostatkov nadriadenému
- dodržiavanie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a protipožiarnej ochrany, bezpečnosti prevádzky technických zariadení a ochrany životného prostredia v súlade s prevádzkovým poriadkom kotolne a s platnými predpismi
- vykonávanie domovníckych prác vrátane údržby objektu (napr. zámočnícke práce, drobné vodoinštalačné práce)
- celoročne vykonávanie pomocných prác pri údržbe objektov a vonkajších priestorov ako je kosenie a úprava trávnatých plôch, okrasných drevín, čistenie uličných vpustí a dažďových zvodov.

V zimnom období odhŕňanie snehu, čistenie chodníkov a komunikácií, vykonávanie pomocných prác pri obsluhe a údržbe energetických alebo vodohospodárskych zariadení, nakladanie a skladanie prepravovaných hmôt, výrobkov alebo tovaru na vozidlo a z vozidla. Pri všetkých činnostiach dodržiavať stanovené zásady BOZP a PO.

Požadované vzdelanie

Stredné odborné vzdelanie

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Filtrovať ponuky podľa

1/2206