IT technik

Spoločnosť: AUTOTECHNA BARÁNEK, s.r.o.
Miesto výkonu práce: Zvolen
Dátum platnosti ponuky: 09.05.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: IT a telekomunikácie

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

1. oblasť informačnej techniky (IT)
➢ zabezpečuje v spolupráci s užívateľmi výpočtovej, kancelárskej a telekomunikačnej techniky v spoločnosti (vrátane maloobchodných prevádzok) ich bezporuchový chod, správnu obsluhu a adekvátnu starostlivosť, včasné predávanie požiadaviek na servis a opravy,
➢ zabezpečuje celkovú údržbu počítačovej, kancelárskej a telekomunikačnej techniky, inštaláciu novej techniky (vrátane maloobchodných prevádzok),
➢ zabezpečuje údržbu a pravidelnú kontrolu záložných zdrojov a kabeláže,
➢ stará sa o virtuálnu telefonickú ústredňu, zadáva požiadavky na zmenu nastavení,
➢ stará sa o prevádzku elektronických registračných pokladníc (e-kasy),
➢ stará sa o bezproblémový chod čítačiek čiarových kódov a zabezpečuje ich údržbu,
➢ vedie evidenciu používanej IT,
➢ dáva návrhy na racionalizáciu postupov a zvýšenie efektívnosti činností s IT,
➢ vypracováva odporúčania pre manažment v oblasti zabezpečenia spoločnosti technickými zariadeniami a softvérmi,
➢ zadáva zákazky a požiadavky pre dodávateľské firmy IT,
➢ jedná o reklamáciách IT s dodávateľmi až po konečné vyriešenie problému,

2. oblasť starostlivosti o softvér
➢ zabezpečuje celkovú údržbu počítačového softvéru spoločnosti, údržbu sieťových nastavení, inštaláciu nového softvéru spoločnosti (vrátane maloobchodných prevádzok),
➢ zabezpečuje obsluhu serverov, nastavovanie kont, administráciu serverov,
➢ vytvára podmienky na zabezpečenie archivácie jednotlivých dát a informácií v počítačovej sieti, zálohovania elektronickej pošty a kontroly elektronickej pošty (podľa internej smernice spoločnosti),
➢ má na starosti inštaláciu a aktualizáciu antivírusových programov a spúšťanie kontroly súborov na počítačoch,
➢ sleduje a aktualizuje softvérové vybavenie, vedie jeho evidenciu a navrhuje zmeny softvérov spoločnosti,
➢ zadáva zákazky a požiadavky pre dodávateľské firmy na dodávku softvérov
➢ sleduje a eviduje softvérové vybavenie inštalované v jednotlivých počítačoch a v prípade zistenia nelegálnej inštalácie tento softvér odinštaluje a informuje majiteľa firmy o tejto nedovolenej činnosti,

3. ostatné činnosti
➢ zabezpečuje po technickej a odbornej stránke školenia pre všetkých zamestnancov spoločnosti v oblasti využívania a obsluhy IT a počítačovej siete s cieľom dosiahnuť čo najefektívnejšie využívanie a vyťaženosť dostupnej techniky a softvéru v spoločnosti (vrátane maloobchodných prevádzok),
➢ má na starosti elektronické zabezpečovacie systémy, zisťovanie závad technických zariadení, zabezpečenie servisu s dodávateľmi (vrátane maloobchodných prevádzok),
➢ vo svojej oblasti plní úlohy vyplývajúce zo strategických cieľov spoločnosti,
➢ plní ďalšie úlohy podľa pokynov členov vedenia spoločnosti, má aktívny prístup k riešeniu prípadných problémov,
➢ zabezpečuje všetky relevantné činnosti aj v maloobchodných a externých prevádzkach spoločnosti.

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa

Cudzie jazyky

anglický - pokročilá: B1 a B2

Počítače

Internet - pokročilá

Microsoft Windows Server - pokročilá

Microsoft Windows - vysoká

Filtrovať ponuky podľa

1/2206