Knihovník

Spoločnosť: Hornonitrianska knižnica v Prievidzi
Miesto výkonu práce: Prievidza
Dátum nástupu: 01.06.2023
Dátum platnosti ponuky: 19.04.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na určitú dobu počet mesiacov: 12
Pracovná oblasť: Kultúra, umenie, TV a vydavateľstvo

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

- 1. Zabezpečuje individuálnu aj kolektívnu prácu s čitateľom, spracováva scenáre kultúrno – spoločenských a vzdelávacích podujatí a informačnej a čitateľskej gramotnosti žiakov a študentov. Pripravuje a realizuje kultúrno – spoločenské podujatia so špeciálnym prístupom a zohľadnením znevýhodnených skupín (napr. zrakovo postihnutým...).
2. Vedie a buduje odbornú špecializovanú zbierku dokumentov (akvizícia primárnych informačných prameňov, ich sekundárne spracovanie a digitalizáciu. Budovanie všeobecných kartoték, BIS a výstrižkov aj v elektronickej forme).
3. Vypracováva a predkladá projekty na podporu knižničných aktivít a nákupu informačných zdrojov, vyvíja aktivity pri hľadaní mimorozpočtových a sponzorských zdrojov.
4. Zabezpečuje výpožičnú službu v automatizovanom režime.
5. Pracuje s vlastnými aj externými informačnými databázami.
6. Vykonáva analýzu základných informačných potrieb používateľov.
7. Podieľa sa na všetkých prezentačných a propagačných aktivitách knižnice (edičná a publikačná činnosť, tvorba bibliografických súpisov, vydávanie výročných publikácií.
8. Vykonáva reprografické služby z knižničných materiálov, metodické inštruktáže o službách, spracováva rešerše podľa požiadaviek čitateľov.
9. Zabezpečuje spoluprácu s kultúrnymi a vzdelávacími inštitúciami, záujmovými združeniami a inými organizáciami.
10. Zúčastňuje sa odborných školení a vzdelávacích podujatí vyšších metodických a koordinačných subjektov. Podieľa sa na obsahovej príprave vnútronižničných vzdelávacích podujatí.
11. Spracováva a predkladá akvizičnej komisii návrhy na vyradenie knižničných dokumentov z fondu, zabezpečuje odborné posúdenie a výber kníh z darov čitateľov, spracováva o nich potrebnú agendu (darovacie listiny) pre úsek spracovania fondu. Predkladá návrhy na doplňovanie požadovaných titulov akvizičnej komisii.
12. Spracováva osobné údaje aktívnych používateľov knižnice.

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Úplné stredné všeobecné vzdelanie (gymnázium)

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Počítače

Internet - elementárna

Microsoft Excel - elementárna

Microsoft Word - elementárna

Microsoft PowerPoint - elementárna

Filtrovať ponuky podľa

1/2205