Technický pracovník - Odbor vyjadrovacej činnosti

Spoločnosť: SLOVENSKÝ VODOHOSPODÁRSKY PODNIK, štátny podnik
Miesto výkonu práce: Bratislava-Karlova Ves
Dátum platnosti ponuky: 20.07.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na určitú dobu počet mesiacov: 12
Pracovná oblasť: Vodné hospodárstvo a vodárenstvo,Stavebníctvo

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

V rámci pracovných úloh a povinností zodpovedáte za plnenie nasledovných úloh:

- vydávanie odborných stanovísk k žiadostiam fyzických a právnických osôb a spracovanie interných stanovísk k žiadostiam vnútorných organizačných útvarov;
- vydávanie odborných stanovísk z hľadiska požiadaviek ochrany kvality vôd;
- vydávanie odborných stanovísk v ochranných pásmach povrchových vodárenských zdrojov – tokov;
- vydávanie odborných stanovísk k územno-plánovacej dokumentácii zóny, obce a mesta;
- vydávanie odborných stanovísk k článku 4.7 rámcovej smernice o vode, strategickým dokumentom (EIA; SEA; § 16 a) Zákona o vodách); Regionálny územný systém ekologickej stability, územný systém ekologickej stability;
- výkon kontroly plnenia podmienok SVP, š. p. v územných rozhodnutiach, stavebných povoleniach a kolaudačných rozhodnutiach, ako aj vo všetkých rozhodnutiach orgánov štátnej správy týkajúcich sa činností vodohospodárskej prevádzky v súčinnosti s prevádzkovými strediskami;
- vypracovanie vyjadrení k stavbám charakteru protipovodňovej ochrany vlastných aj cudzích investícií;
- vydávanie odborných stanovísk k dokumentáciám pre vydanie integrovaných povolení, ťažbe nevyhradených nerastov, určovaniu prieskumných území, skládkam odpadov, k aplikácii organických hnojív, plánom hnojenia a leteckej aplikácii hnojív,
- vydávanie odborných stanovísk k dokumentácii pre stavebné povolenie a prevádzke malých vodných elektrární;
- vydávanie odborných stanovísk k žiadostiam o odber povrchových a podzemných vôd;
- spolupráca pri vypracúvaní vodných plánov v jednotlivých čiastkových povodiach;
- zabezpečenie súčinnosti pri pripomienkovaní právnych predpisov (zákony, vyhlášky, nariadenia vlády, normy).
- zabezpečovanie evidencií na úseku vodohospodárskej prevádzky;
- zabezpečovanie činností správcu vodohospodársky významných vodných tokov, drobných vodných tokov a vodných stavieb;
- účasť na rokovaniach;
- vykonávanie ďalších pracovných činností súvisiacich s činnosťou oddelenia
- plnenie úloh a pokynov priameho nadriadeného v súlade s právnymi predpismi a internými normami.

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Počítače

Microsoft Word - pokročilá

Microsoft Windows - pokročilá

Microsoft Excel - pokročilá

Microsoft Outlook - pokročilá

Internet - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2205