Sociálny pracovník

Spoločnosť: Centrum pre deti a rodiny Martin
Miesto výkonu práce: Martin
Dátum platnosti ponuky: 19.06.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na určitú dobu počet mesiacov: 12
Pracovná oblasť: Sociálne služby

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Koordinačná činnosť v oblasti sociálnej práce a poskytovanie špecializovaného sociálneho poradenstva v zariadení sociálnych služieb a SPODaSK.
Koordinačná činnosť pri vypracúvaní individuálnych plánov rozvoja osobnosti dieťaťa alebo mladého dospelého, individuálnych plánov sociálnej práce s rodinou v zariadení SPODaSK.
V rámci výkonu funkcie zodpovedá sociálny pracovník za tieto činnosti:
- sociálna diagnostika dieťaťa alebo mladého dospelého,
- sociálna diagnostika rodiny dieťaťa alebo mladého dospelého,
- sociálne poradenstvo a sprevádzanie mladého dospelého pri osamostatňovaní sa,
- návrh riešenia sociálnej situácie dieťaťa alebo mladého dospelého,
- návrh na umiestnenie dieťaťa do iného zariadenia,
- poskytovanie odborného poradenstva deťom, mladým dospelým, rodičom
detí,
- spolupráca s biologickou rodinou mal. dieťaťa za účelom prípadného
návratu do biologickej rodiny,
- spisová dokumentácia dieťaťa,
- prijímanie a prepúšťanie detí na základe rozhodnutia súdu,
- príprava dokumentácie pre zabezpečenie náhradnej rodinnej
starostlivosti,
- v spolupráci s UPSVaR a orgánmi samospráv vypracováva plán sociálnej
práce s dieťaťom a jeho rodinou.

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Počítače

Microsoft Word - vysoká

Microsoft Excel - vysoká

Microsoft PowerPoint - pokročilá

Internet - pokročilá

Microsoft Outlook - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2206