Projektový manažér

Spoločnosť: Aqua Chemicals s. r. o.
Miesto výkonu práce: Bratislava-Petržalka
Dátum platnosti ponuky: 18.11.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: dohoda o pracovnej činnosti
Pracovná oblasť: Chemická výroba a farmácia,Energetika, plyn a elektrina

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Manufacturing setting, preferably in consumer goods, food, chemical or pharmaceutical industries.
Understanding of various aspects & tools of project management – scope, budget, schedule, gate reviews, asset management and capitalization.
Bachelor’s degree in engineering, e.g., chemical, mechanical, electrical or another relevant field
Experience of the speaking with authorities for approving the documents and receiving the needed permits
Experience of providing EPC, EPCM contracts
Experience in some of these areas preferred - raw material handling, blending, filling, packing, utilities & facilities
Knowledge the principals and stages of EIA, zoning, building and other permits for the chemical plant
Knowledge of permit procedures in Slovakia
English (upper intermediate) and native Slovak language
Driving license

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie tretieho stupňa

Dĺžka praxe

aspoň 5 rokov

Cudzie jazyky

anglický - vysoká: C1 a C2

Počítače

Open Office - vysoká

Filtrovať ponuky podľa

1/2206