Cloud Data Engineer

Spoločnosť: EMARK s.r.o.
Miesto výkonu práce: Bratislava-Karlova Ves
Dátum platnosti ponuky: 09.07.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: IT a telekomunikácie

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Hľadáme nadšenca pre prácu s modernými SW technológiami, schopného pracovať efektívne samostatne aj v tíme. Budeš pracovať v inšpiratívnom prostredí, ktoré prepája biznis a technológie. Ponúkame prostredie inovatívnej technologickej firmy s výborným kolektívom a priateľskou kultúrou, na ktorej si dáme veľmi záležať. Naším poslaním je pomáhať ľuďom s efektívnejším využitím dát. Automatizácia procesov, nastavenie dátových tokov, hľadanie súvzťažností v dátach, zlepšenie prístupu k dátam a využitie najmodernejších cloudových technológii sú hudbou pre naše uši.

Ak hľadáš prácu, kde sa vieš rýchlym tempom vzdelávať a využívať najmodernejšie technológie, si na správnej adrese. U nás stretneš nie len expertov na business intelligence (BI) technológie, ale aj na špecifické prostredie konkrétnych odvetví – máme vyše 200 klientov, ktorí pôsobia naprieč oblasťami, mnoho z nich naozaj prestížnych. Budete sa môcť učiť od najlepších v branži, radi podporíme vaše inovatívne nápady a tiež sa môžete tešiť na osobný aj profesionálny rozvoj.

Náplň práce:
- Pracovať na zaujímavých projektoch, tvoriť dizajn užívateľských aplikácií a skripting dátovo-transformačných procesov v ETL podľa potreby
- Realizovať navrhované koncepty (data streaming, migrácia dát zo zdrojových systémov klienta do cloudu, využitím ETL a/alebo real-time streamingu, prípadne API) do Snowflake-u / inej cloudovej databázy
- Spolupracovať na analýze potrieb klientov a pochopenia ich dátových zdrojov, ich štruktúr a pod. Komunikácia s klientom
- Tvoriť a prezentovať prototypy a demo aplikácie v Qlik Sense a súvisiacich nástrojoch
- Tvoriť optimálny koncept raw-to-ready data v kontexte potrieb klienta, jeho „data landscape“, a našich technologických možností (Qlik Sense, Snowflake, Qlik Replicate/Compose, Qlik Sense)

Odborné požiadavky:
- Skúsenosti s SQL databázami (MS SQL, Oracle, MariaDB, PostgreSQL alebo podobné)
- Skúsenosť s akýmkoľvek ETL nástrojom (napr. Keboola, Azure DataFactory, AWS Glue, Alteryx, …)
- Skúsenosť s migračnými alebo integračnými projektami v oblasti dát
- Zvládnutie MS Office nástrojov

Odborné požiadavky výhodou
- Skúsenosť s BI nástrojmi (Qlik Sense, PowerBI), kontrolingom /reportingom
- Znalosti javascript, JAVA, C#, Python alebo iného programovacieho jazyka
- Anglický jazyk – pokročilý – slovom aj písmom
- Znalosť Snowflake, Databricks, a pod.
- Znalosť cloudových služieb v Azure alebo AWS, ktoré súvisia s integráciou, spracovaním alebo analýzou dát

Požadované vzdelanie

Úplné stredné všeobecné vzdelanie (gymnázium)

Dĺžka praxe

aspoň 2 roky

Cudzie jazyky

anglický - pokročilá: B1 a B2

Počítače

SQL - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2205