Pomocný kuchár, pomocná kuchárka

Spoločnosť: Mesto Nová Baňa
Miesto výkonu práce: Nová Baňa (Žarnovica)
Základná zložka mzdy (v hrubom): V zmysle zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a nariadenia vlády č. 296/2022 Z. z., ktorým sa ustanovujú zvýšené stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.
Dátum nástupu: 01.08.2023
Dátum platnosti ponuky: 31.07.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: dohoda o pracovnej činnosti
Pracovná oblasť: Gastronómia

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Spracováva rôzne druhy mäsa (jatočné, hydina, ryby a ďalšie suroviny), pozná najvhodnejší spôsob ich použitia.
Ovláda výrobu teplých a studených jedál, múčnikov, špecialít, diétnych jedál, ich expedíciu, úpravu pre stolovanie.
Dodržiava HCCP program a správne technologické postupy pri príprave jedál.
Dodržiava prevádzkový poriadok pre kuchyňu.
Dodržuje maximálnu hospodárnosť pri spracovávaní surovín, ako aj hotových jedál.
Zapisuje príjem surovín vydaných zo skladu.
Kontroluje stav potravín v sklade podľa dohody o hmotnej zodpovednosti.
Zapisuje suroviny, ktoré treba objednať.
V prípade potreby preberá tovar a uskladní ho.
Odoberá vzorky jedál a vedie predpísanú agendu.
Predchádza znehodnocovaniu pracovných stolov a ostatného zariadenia kuchyne.
Je zodpovedná za inventár oddelenia v zmysle §179 zákona č. 311/2001 Z.z. Zákonníka práce, používa predpísaný odev a obuv, riadi sa pokynmi vedúceho pracovníka.
Prevádza čistotu v kuchyni, hrubej prípravovni (miestnosť), udržiava čistotu v sklade
Denne vykonáva dezinfekciu v jedálni zamestnancov – kuchynke (udržuje v čistote stoly, stoličky, podlahu, linku a pod.).
Ukladá a vyberá riad z umývačky riadu.
Dbá o čistotu el. strojov (robot, mixér, nárezový stroj, mlynček, chladnička...).
Vydáva jedlá.
Zodpovedá za kvalitu a hmotnosť porcií jednotlivých jedál a ich estetickú úpravu.
Zodpovedá za dodržiavanie hygienických zásad a predpisov v stravovaní.
Zodpovedá za prípravu diétnych jedál.

Požadované vzdelanie

Základné vzdelanie

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Filtrovať ponuky podľa

1/2208