Dopravný technológ

Spoločnosť: Integrovaná doprava Žilinského kraja, s.r.o.
Miesto výkonu práce: Žilina
Dátum platnosti ponuky: 17.09.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: Doprava

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Výkon funkcie dopravného technológa spoločnosti pre činnosti, ktoré budú súvisieť s predmetom činnosti spoločnosti. Hlavným predmetom činnosti spoločnosti je prevádzkovanie integrovaného dopravného systému vo verejnom záujme na území Žilinského kraja a na území priľahlých záujmových regiónov.

Ďalšími predmetmi činnosti nadväzujúcimi na hlavný predmet činnosti sú:

a) spolupráca pri zabezpečovaní dopravnej obslužnosti na území Žilinského kraja a na území priľahlých záujmových regiónov v rámci integrovaného dopravného systému, a to na základe spoločného verejného záujmu pri riešení otázok verejnej osobnej dopravy a za účelom zabezpečenia najvýhodnejších dopravných a ekonomických podmienok;
b) vo vzťahu k samosprávam, ktorých úlohou je zabezpečenie dopravnej obslužnosti na ich záujmovom území:
• organizačné zabezpečenie dopravnej obslužnosti územia formou IDS,
• sledovanie a vyhodnocovanie vývoja prepravných potrieb,
• podľa vývoja dopytu spracovanie návrhov a optimalizácia spôsobu zaistenia prepravných potrieb po stránke dopravných technológií, linkového vedenia spojov a cestovných poriadkov,
• optimalizácia a riadenie finančných tokov vo vnútri systému IDS,
• navrhovanie a koordinácia zavádzania jednotného prepravno-tarifného a odbavovacieho systému IDS vrátane jeho bezpečnostnej správy,
• príprava a uskutočňovanie ďalších vývojových krokov IDS,
• rokovania s novými záujemcami o vstup do IDS a ich začlenenie do IDS,
• definovanie technicko-prevádzkových štandardov pre verejnú osobnú dopravu v rámci IDS;
c) vo vzťahu k cestujúcim:
• udržiavanie a zvyšovanie atraktivity verejnej osobnej dopravy oprotiindividuálnej automobilovej doprave,
• tvorba a prevádzkovanie informačného systému IDS, koordinácia existujúcich informačných systémov;
d) vo vzťahu k dopravcom:
• definovanie dopravnej zákazky pre bežný rok a zabezpečovanie jej pokrytia dopravcami na základe zmluvných vzťahov medzi dopravcami, spoločnosťou a krajom alebo obcou,
• koordinácia linkového vedenia spojov a cestovných poriadkov,
• podávanie návrhov a spolupráca s dopravcami na plánoch dlhodobého investičného rozvoja ich vozového parku, dopravnej infraštruktúry a ďalších nevyhnutných prevádzkových zariadení, ako aj na plánoch ich financovania,
• spracovanie a uplatnenie modelu pre deľbu prepravných tržieb,
• formulácia kvalitatívnych a technických štandardov ponúkaných služieb,
• kontrola dodržiavania dohodnutých výkonov a činností,
• definovanie, správa a garancia technicko-prevádzkových štandardov pre odbavovacie a predajné zariadenia v rámci verejnej osobnej dopravy v IDS.

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Počítače

Internet - elementárna

Microsoft Word - elementárna

Microsoft Excel - elementárna

Filtrovať ponuky podľa

1/2206