Knihovník - bibliograf

Spoločnosť: ŠTÁTNA VEDECKÁ KNIŽNICA V BANSKEJ BYSTRICI
Miesto výkonu práce: Banská Bystrica
Základná zložka mzdy (v hrubom): V zmysle zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a nariadenia vlády č. 296/2022 Z. z., ktorým sa ustanovujú zvýšené stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.
Dátum platnosti ponuky: 12.09.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na určitú dobu počet mesiacov: 36
Pracovná oblasť: Kultúra, umenie, TV a vydavateľstvo

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

- realizácia špecializovaných odborných činností v oblasti výskumu, spracúvania, sprístupňovania a ochrany historických a vzácnych knižničných dokumentov vo fonde ŠVK;
- informačná a vecná analýza dokumentov a ich elektronická katalogizácia, vytváranie bibliografických elektronických databáz;
- edičná činnosť, spracovávanie odborných a metodických materiálov, špecializovaných bibliografií, biografických slovníkov atď.;
- poskytovanie knižničných a informačných služieb, sprístupňovanie fondu, vedenie evidencie výpožičiek a návštevnosti.

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Cudzie jazyky

anglický - pokročilá: B1 a B2

nemecký - pokročilá: B1 a B2

Podmienka: Ovládanie aspoň jedného z vybraných jazykov

Počítače

Microsoft Word - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2205