Odborný referent - Odbor právny a sťažností (zástup MD)

Spoločnosť: Trnavský samosprávny kraj
Miesto výkonu práce: Trnava
Dátum platnosti ponuky: 25.08.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na určitú dobu počet mesiacov: 12
Pracovná oblasť: Súdnictvo, prokuratúra, právo a podobné oblasti,Samospráva

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

• posudzovanie aplikácie vydaných a platných právnych predpisov a poskytovanie ich výkladu pre potreby Úradu TTSK a pre OvZP,
• posudzovanie návrhu takých rozhodnutí a opatrení TTSK, ktoré môžu mať pre TTSK závažné právne dôsledky,
• pripomienkovanie návrhov zmlúv a interných predpisov Úradu TTSK,
• poskytovanie právneho poradenstva, konzultácií a informácií o právnych predpisoch, súdnych rozhodnutiach a iných právne významných aktoch zamestnancom TTSK a OvZP
• vykonávanie vymáhania pohľadávok TTSK,
• zastupovanie TTSK v konaniach pred súdmi a inými orgánmi,
• spolupracovanie pri vypracovávaní všeobecne záväzných nariadení TTSK,
• posudzovanie a vypracovanie podania a iných materiálov právnej povahy a k nim vypracovanie právnych analýz, právnych stanovísk a pripomienok pre potreby TTSK,
• pripomienkovanie návrhov zákonov a zabezpečenie sledovania legislatívnych procesov na portáli www.slov-lex.sk.

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Filtrovať ponuky podľa

1/2205