Štátny radca - právnik

Spoločnosť: Inšpektorát práce Bratislava
Miesto výkonu práce: Bratislava-Nové Mesto
Základná zložka mzdy (v hrubom): 1257,50 € za mesiac
Dátum nástupu: 01.11.2023
Dátum platnosti ponuky: 18.09.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: Štátna správa

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Zaujímajú Ťa súčasné témy a trendy v právnej oblasti. Rád či rada analyzuješ komplexné problémy, hľadáš súvislosti, odhaľuješ príčiny a navrhuješ riešenia? Chceš meniť veci k lepšiemu?
Hľadáme dynamického zamestnanca s dobrým všeobecným a právnym prehľadom na:

Obsadzovaná funkcia: štátny radca - právnik
Druh štátnej služby: stála štátna služba
Počet voľných miest: 1
Služobný úrad: Inšpektorát práce Bratislava
Organizačný útvar: oddelenie vnútornej prevádzky
Odbor štátnej služby: 1.01 – riadenie štátnej služby

Najnáročnejšia činnosť:
Koncepčná a systémová činnosť pri tvorbe opatrení so zodpovednosťou za rozhodnutia s dôsledkami na územie kraja alebo viacerých krajov.

Bližšie určená najnáročnejšia činnosť:
 spracúva a vedie správno-právnu a priestupkovú agendu, vrátane rozhodnutí o uložených pokutách a zabezpečenia výkonu rozhodnutia
 vybavuje agendu súvisiacu s riadnymi a mimoriadnymi opravnými prostriedkami proti rozhodnutiam
 rozhoduje v pôsobnosti zákona o slobodnom prístupe k informáciám, vrátane odvolacieho konania
 spracúva návrhy legislatívnych zmien v oblasti pôsobnosti inšpekcie práce
 posudzuje návrhy všeobecne záväzných právnych predpisov a návrhy novelizácií všeobecne záväzných právnych predpisov vypracovaných organizačnými útvarmi IP z hľadiska ich súladu s právnym poriadkom SR a právom EÚ
 vypracúva stanoviská k návrhom právnych predpisov iných subjektov na základe ich žiadosti
 pripomienkuje v rámci medzirezortného pripomienkového konania návrhy zákonov, resp. ich noviel v spolupráci s inými organizačnými útvarmi IP
 pripomienkuje a spolupracuje na tvorbe vnútorných predpisov IP
 sleduje aktuálnosť všeobecne záväzných právnych predpisov vydaných v Zbierke zákonov SR a medzinárodné právne normy súvisiace s pôsobnosťou IP a ich prehľad poskytuje ostatným organizačným útvarom IP
 posudzuje z právneho hľadiska koncepčné, analytické a iné materiály spracúvané v pôsobnosti IP
 zabezpečuje právne zastupovanie IP pred súdmi alebo inými orgánmi štátnej správy a inštitúciami
 vypracúva správy, analýzy a informácie (podklady k nim) vo svojej vecnej pôsobnosti
 poskytuje právno-poradenskú činnosť pre organizačné útvary IP
 posudzuje zmluvy uzatvárané IP s inými právnickými alebo fyzickými osobami
 vykonáva ďalšie činnosti podľa pokynov vedúceho štátneho zamestnanca,
 vedie evidenciu žiadostí o sprístupnenie informácií podľa Zákona o slobodnom prístupe k informáciám,
- podieľa sa na vybavovaní sťažností podľa Zákona o sťažnostiach, žiadostí o sprístupnenie informácií podľa Zákona o slobodnom prístupe k informáciám a plnení úloh vnútornej kontroly podľa poverenia RIP,
- plní ďalšie úlohy určené vedúcim oddelenia.

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Počítače

Microsoft Word - elementárna

Microsoft Excel - elementárna

Microsoft Outlook - elementárna

Internet - elementárna

Filtrovať ponuky podľa

1/2205