Právnik/čka - L.Mikuláš (doba určitá 1 rok, VK č. 12/2023)

Spoločnosť: Centrum právnej pomoci
Miesto výkonu práce: Liptovský Mikuláš
Základná zložka mzdy (v hrubom): 1179,50 € za mesiac
Dátum nástupu: 15.10.2023
Dátum platnosti ponuky: 06.10.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na určitú dobu počet mesiacov: 12
Pracovná oblasť: Súdnictvo, prokuratúra, právo a podobné oblasti

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Ponúkame Vám prácu v štátnej organizácii, ktorej poslaním je zabezpečovanie právnej pomoci pre ľudí v materiálnej núdzi. V rámci toho sa budete podieľať na poskytovaní predbežných konzultácií klientom a klientkam Centra, budete spracúvať žiadosti o právnu pomoc v civilných veciach a v agende osobného bankrotu alebo v cezhraničnej agende, komunikovať s advokátmi a advokátkami, podieľať sa na pomoci ľuďom z Ukrajiny. Pracovná pozícia je vhodná pre človeka, ktorý chce získať široký rozhľad a prax v rôznych oblastiach práva v rámci pôsobnosti Centra a ktorý prácu v Centre vníma aj prostredníctvom sociálneho aspektu a pomoci ľuďom v materiálnej núdzi. Súčasťou práce v kancelárii Liptovský Mikuláš je úzky kontakt so žiadateľmi o právnu pomoc prostredníctvom pravidelných konzultačných hodín priamo v kancelárii alebo počas návštev nášho konzultačného pracoviska v Ružomberku. Pozícia je vhodná aj pre absolventa/ku VŠ, ktorý/á chce po skončení štúdia VŠ získať právny rozhľad a skúsenosti s realizáciou práva v rôznych oblastiach.
Náplň práce právnik/-čka:
• poskytovanie individuálnych konzultácií žiadateľom o poskytnutie právnej pomoci
• poskytovanie právnej pomoci v súlade so zákonom č. 327/2005 Z. z. o poskytovaní právnej pomoci
• príprava návrhov rozhodnutí
• zastupovanie klientov pri súdnom riešení sporov
• agenda súvisiaca so zákonom č. 7/2005 Z. z. Zákon o konkurze a reštrukturalizácii a so správou pohľadávok štátu
• plní ďalšie aktuálne úlohy na základe pokynov zamestnávateľa, ktoré súvisia s hlavnou činnosťou zamestnávateľa a týkajú sa rozhodovacej činnosti centra o nároku na právnu pomoc

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Počítače

Microsoft Word - pokročilá

Microsoft Excel - pokročilá

Microsoft Outlook - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2205