Botanik

Spoločnosť: Správa Tatranského národného parku so sídlom v Tatranskej Lomnici
Miesto výkonu práce: Vysoké Tatry (Poprad)
Dátum nástupu: 16.10.2023
Dátum platnosti ponuky: 15.10.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: Odpadové hospodárstvo a životné prostredie

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

1. Rieši odborné otázky, vykonáva a koordinuje odborné práce na úseku manažmentu a starostlivosti o rastlinstvo v územnej pôsobnosti organizácie.
2. Podieľa sa na vedeckovýskumných aktivitách organizácie
3. Vypracováva odborné stanoviská pre orgány štátnej správy, vrátane iných žiadateľov, ku zásahom do prírodného prostredia v súvislosti s ochranou rastlinstva.
4. Vypracováva odborné stanoviská pre rozhodovanie orgánov štátnej správy pri udeľovaní výnimiek z podmienok ochrany chránených častí prírody so zameraním na ochranu rastlinných drevín rastúcich mimo les a kontroluje dodržiavanie podmienok určených výnimkami.
5. Spracováva odborné podklady pre vyhlasovanie, zmenu a zrušenie CHČP.
6. Zúčastňuje sa na revíziách CHČP, vykonáva kontrolu územia v územnej pôsobnosti Správy TANAP-u a CHČP, najmä dodržiavanie ustanovení zákona NR SR č. 543/2002 Z. z.
7. Podieľa sa na realizácii inventarizačných výskumov, výskume a prieskume územia.
8. Podieľa sa organizačne a odborným dozorom na zabezpečovaní asanačno – regulačných opatrení v chránených územiach, vykonáva praktickú starostlivosť so zameraním na dreviny a lesné spoločenstvá prácou v teréne.
9. Podieľa sa na spracovaní programov starostlivosti, programov záchrany, územných priemetov a ďalších dokumentácií a koncepčných materiálov ochrany prírody.
10. Podieľa sa na napĺňaní databázy evidencie chránených a ohrozených druhov, spoločenstiev a biotopov, databázy a evidencie objektov a javov v krajine a napĺňaní GIS databáz.

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Cudzie jazyky

anglický - elementárna: A1 a A2

Filtrovať ponuky podľa

1/2205