Inštruktor sociálnej rehabilitácie v dennom stacionári

Spoločnosť: Občianske združenie Barlička
Miesto výkonu práce: Prešov
Dátum platnosti ponuky: 15.10.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: Sociálne služby

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Rozvoj pracovných zručností je zameraný na zachovanie, obnovu a rozvoj schopností .
Rozvoj pracovných činností je rozdelený do okruhov:
- Manuálna práca, zameraná na prácu na úsekoch interiéri zariadenia a pri úprave okolia areálu.
- Učenie jednoduchým manuálnym činnostiam pri obslužných prácach, upevňovanie a rozvíjanie pracovných návykov a zručností.
- Rozvíjanie sebaobslužných činností pravidelným udržiavaním čistoty vlastnej osoby a svojho okolia.
- Ručné práce ako štrikovanie, vyšívanie, háčkovanie, práca s textilom a prírodným materiálom s priamym zameraním na rozvoj jemnej motoriky prstov, manuálnej zručnosti, estetického cítenia a fantázie.
- Nacvičovanie nových techník pri ručných prácach vhodnou a primeranou motiváciou s využitím názornej ukážky
-Výchovnovzdelávacia činnosť, zameraná na priebežné vzdelávanie občanov v oblastiach literatúry, informačných technológií, prostredníctvom kníh, televízie, besied,
- Spevácke zručnosti a upevňovanie pozitívneho vzťahu k hudbe.
- Výtvarná činnosť, práca s rôznorodým grafickým materiálom, práca s papierom, pri ktorej sa rozvíja jemná motorika klientov, ich fantázia a kreativita. Stimulovanie klientov k výtvarnej činnosti pri práci s rôznorodým grafickým materiálom.
- Záujmová činnosť: literárne aktivity, nácvik vystúpení, športové aktivity - prechádzky, kultúrne predstavenia, besedy.
V rámci rozvoja pracovných zručností je klientom pridelená primeraná práca podľa vypracovaných individuálnych rozvojových plánov.

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Vyššie odborné vzdelanie

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Cudzie jazyky

anglický - elementárna: A1 a A2

Počítače

Microsoft Excel - pokročilá

Microsoft Word - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2206