Výťahový technik

Spoločnosť: Stavebné bytové družstvo
Miesto výkonu práce: Žiar nad Hronom, Žarnovica, Banská Štiavnica
Dátum platnosti ponuky: 05.12.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: Elektrotechnika

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

- Je podriadený revíznemu technikovi. Prevádza najmenej 1x v medziobdobí pravidelných odborných prehliadok kontrolu stavu výťahov a ich vybavenia.
- Kontroluje prevádzanie čistenia, údržby a opráv výťahov.
- Zastavuje prevádzku výťahov ohrozujúcich bezpečnosť osôb a majetku až do konečného rozhodnutia revízneho technika.
- Organizuje preukázateľným spôsobom poučenie a praktické zaučenie dozorcov a pomocníkov výťahov pri ich menovaní alebo zmenách a kontroluje plnenie ich povinností vyplývajúcich z tejto normy.
- Vedie predpísané doklady sledovaných výťahov.
- Preberá dodávateľské práce na opravách výťahov a podpisom potvrdzuje oprávnenosť výšky fakturácie.
- Zistené nedostatky nahlasuje vedúcemu revíznych činností.
- Každý štvrťrok vyhotovuje mzdové podklady za činnosť pomocných dozorcov výťahov a odovzdáva ich svojmu vedúcemu.
- Zodpovedá za vypracovanie harmonogramov pravidelných odborných prehliadok – revízií VTZ – výťahy.
- Plní príkazy revízneho technika.

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Počítače

Microsoft Excel - elementárna

Microsoft Word - elementárna

Internet - elementárna

Filtrovať ponuky podľa

1/2208