Colný kontrolór

Spoločnosť: Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky
Miesto výkonu práce: Bratislava-Ružinov
Dátum nástupu: 01.12.2023
Dátum platnosti ponuky: 24.10.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: Štátna správa,Ozbrojené sily a zbory, hasiči, SBS a podobní pracovníci

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Vykonávanie samostatných ucelených odborných činností v súvislosti s plnením základných úloh prvostupňového orgánu vzťahujúcich sa na colnú oblasť, vrátane vymerania cla, dane a iných platieb pri dovoze z tretích krajín. Odborná príprava rozhodnutí vo veci žiadosti o opravu colného vyhlásenia, vo veci žiadosti o vrátenie alebo odpustenie dovozných platieb na úrovni prvostupňového orgánu. Schvaľovanie miesta na predloženie tovaru a na dočasné uskladnenie. Odborná príprava rozhodnutí o vzniku colného dlhu iným spôsobom, o vymeraní alebo dovymeraní cla a iných platieb na úrovni prvostupňového orgánu. Rozhodovanie v prvom stupni colného konania o prepustení tovaru do navrhovaného colného režimu. Vykonávanie samostatných ucelených odborných činností súvisiacich so zisťovaním, objasňovaním priestupkov a deliktov podľa Colného zákona a iných zákonov v kompetencii colných orgánov. Kontrola prepravných povolení na vykonávanie medzinárodnej cestnej prepravy. Kontrolná činnosť v oblasti prepravy nebezpečných vecí v medzinárodnej cestnej preprave (ADR). Vykonávanie úkonov spojených s colným dohľadom, správnym konaním a vydaním rozhodnutia, s kontrolou platieb v hotovosti, s odoberaním a evidenciou odobratých vzoriek, s prípravou spisovej dokumentácie, účtovných dokladov zaisteného, zabezpečeného alebo zhabaného tovaru. Vykonávanie ďalších činností vyplývajúcich zo všeobecne záväzných právnych predpisov a interných riadiacich aktov, plnenie ďalších služobných úloh podľa pokynov príslušného nadriadeného.

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Úplné stredné všeobecné vzdelanie (gymnázium)

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Počítače

Microsoft Excel - pokročilá

Microsoft Outlook - pokročilá

Microsoft Word - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2205