Referent mobilného dohľadu

Spoločnosť: Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky
Miesto výkonu práce: Bratislava-Petržalka
Dátum nástupu: 01.12.2023
Dátum platnosti ponuky: 24.10.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: Štátna správa,Ozbrojené sily a zbory, hasiči, SBS a podobní pracovníci

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Vykonávanie jednoduchých kontrolných činností súvisiacich s výkonom colného dohľadu, daňového dozoru a kontrolou v oblasti vysledovateľnosti pre tabakové výrobky na úrovni stanice colného úradu. Vykonávanie hliadkovacej činnosti a kontroly dopravných prostriedkov, prepravovaného tovaru, osôb, prepravných dokladov a sprievodných listín. Vykonávanie opatrení pri havárii nákladného dopravného prostriedku prepravujúceho tovar pod colným dohľadom, sprevádzanie dopravných prostriedkov s tovarom pod colným dohľadom. Výkon daňového dozoru nad držbou a pohybom tovaru podliehajúceho spotrebným daniam; preverovanie údajov v elektronickom systéme EMCS. Vykonávanie miestnych zisťovaní v zmysle daňového poriadku a zákonov o spotrebných daniach. Výkon stáleho daňového dozoru. Kontrola povolení na vykonávanie medzinárodnej nákladnej cestnej dopravy, kontrola taxislužieb, kontrola dodržania zákonných požiadaviek na prepravu nebezpečných vecí. Vykonávanie jednoduchých kontrolných činností v súvislosti s agendou ochrany práv duševného vlastníctva na domácom trhu, kontrol prepráv odpadov v rámci cezhraničného pohybu odpadov, kontrol v oblasti vysledovateľnosti pre tabakové výrobky. Vykonávanie kontrolnej činnosti za použitia špeciálnej techniky v oblasti skenovania, spektrometrie a detekcie na úseku výkonu colného dohľadu a daňového dozoru. Odhaľovanie porušovania právnych predpisov, ich postupovanie na riešenie príslušným útvarom colného úradu a iným orgánom verejnej moci, ukladanie blokových pokút.
Vykonávanie kontroly dodržiavania zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice, vrátane prípravy podkladov na vydanie rozhodnutia na mieste. Odoberanie vzoriek pri výkone kontrolnej činnosti a zabezpečovanie identifikácie odobratých vzoriek. Zabezpečovanie plnenia úloh na úseku skladovania tovaru a jeho správy. V prípade potreby výkon stáleho daňového dozoru a stálej služby. Vykonávanie ďalších činností vyplývajúcich zo všeobecne záväzných právnych predpisov a interných riadiacich aktov, plnenie ďalších služobných úloh podľa pokynov príslušného nadriadeného.

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Úplné stredné všeobecné vzdelanie (gymnázium)

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Počítače

Microsoft Excel - pokročilá

Microsoft Outlook - pokročilá

Microsoft Word - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2205