Kontrolór SPD

Spoločnosť: Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky
Miesto výkonu práce: Bratislava-Ružinov
Dátum nástupu: 01.12.2023
Dátum platnosti ponuky: 24.10.2023
Pracovný a mimopracovný pomer: pracovný pomer na neurčitý čas
Pracovná oblasť: Štátna správa,Ozbrojené sily a zbory, hasiči, SBS a podobní pracovníci

Údaje o pracovnom mieste

Náplň (druh) práce

Vykonávanie samostatných ucelených odborných činností v súvislosti so správou spotrebných daní a kontrolou oblasti vysledovateľnosti pre tabakové výrobky vrátane prípravy podkladov na rozhodovanie colného úradu. Odborná príprava rozhodnutí o zaradení do evidencie, povolení, potvrdení o evidencii, odberných poukazov, oprávnení na distribúciu ako aj rozhodnutí o vyradení z evidencie, odňatí povolenia, odberného poukazu alebo oprávnenia. Zapisovanie daňových subjektov, ktoré nie sú registrované alebo evidované v APV SysNeD.
Odborná príprava potvrdení o zaevidovaní držby výrobného zariadenia na výrobu liehu alebo jeho časti a potvrdení o zaevidovaní držby technologického zariadenia na výrobu tabakových výrobkov alebo jeho časti. Zabezpečovanie agendy zábezpeky na daň v rozsahu kompetencie pobočky colného úradu. Spracovávanie daňových priznaní, opravných daňových priznaní a dodatočných daňových priznaní; vykonávanie všetkých úkonov súvisiacich s vrátením dane. Vykonávanie úkonov súvisiacich s odberom a použitím kontrolných známok. Samostatné ucelené odborné činnosti v rámci medzinárodnej spolupráce v oblasti spotrebných daní. Vykonávanie daňového dozoru a odber vzoriek tovaru v rozsahu kompetencie pobočky colného úradu. Samostatná ucelená odborná činnosť pri zabezpečení stáleho daňového dozoru v daňovom sklade na lieh, v užívateľskom podniku na lieh, v daňovom sklade na tabakové výrobky a v daňovom sklade na minerálny olej. Vykonávanie daňových kontrol. Určovanie dane podľa pomôcok. Odborná príprava rozhodnutí o vyrubení dane a rozdielu dane. Odborná príprava rozhodnutí o zabezpečení a prepadnutí tovaru a veci. Ničenie tovaru, ktorý je predmetom spotrebnej dane, s výnimkou tovaru, ktorý sa stal majetkom štátu. Odborná príprava povolenia na predaj spotrebiteľského balenia liehu a liehu zo spotrebiteľského balenia liehu za cenu nižšiu. Vykonávanie ďalších činností vyplývajúcich zo všeobecne záväzných právnych predpisov a interných riadiacich aktov, plnenie ďalších služobných úloh podľa pokynov príslušného nadriadeného.

Požadované vzdelanie

Úplné stredné odborné vzdelanie

Úplné stredné všeobecné vzdelanie (gymnázium)

Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Počítače

Microsoft Excel - pokročilá

Microsoft Outlook - pokročilá

Microsoft Word - pokročilá

Filtrovať ponuky podľa

1/2205